۳۶ درصد حجم مخازن سدهای آذربایجان غربی پر است

به گزارش آذربان ، مجید رستگاری در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه کاهش بارندگی ها موجب کاهش حجم آب سدهای شمال استان شده است، افزود: کاهش بارندگی در سال آبی جاری نسبت به سال گذشته موجب کاهش حجم آب ورودی سدهای مخزنی و در نتیجه کاهش حجم ذخیره مخازن در برخی سدهای شمال استان شده که این موضوع در سد مخزنی بارون ماکو، شهید قنبری ، آغ چای ، دریک و زولای سلماس بسیار بارز و مشهود است.

وی در خصوص حجم ذخیره شده آب در سدهای استان نیز اظهار کرد: حجم ذخیره سدهای استان تا ۲۷شهریور سال جاری معادل ۶۸۴میلیون مترمکعب است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی خاطر نشان کرد: در حالت کلی حجم ذخیره سدهای استان نسبت به مدت مشابه سال آبی ۵ درصد افزایش داشته و حدود ۳۶درصد از حجم ذخایر سدها پر است.

رستگاری ادامه داد: افزایش بارندگی ها در بهار نسبت به سال گذشته در حوضه سدهای مخزنی مهاباد، بوکان و شهر چای موجب افزایش حجم آب ورودی به مخازن سدها شده که حجم آب مازاد ورودی به سدهای مذکور نسبت به برنامه ابلاغی از سوی شرکت مدیریت منابع آب ایران به سوی دریاچه ارومیه رهاسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه در استان ۱۳ سد در حال بهره برداری وجود دارد، تصریح کرد: سد بوکان، مهاباد، حسنلو ، باروق، زولا، دریک، شهرچایی، سیلوه، بارون، شهید قنبری، آغ چای، قیقاج و ارس ۲ ازجمله این سدها هستند.

انتهای متن/

Add a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *